Česky English Deutch Holländish Po polsky Dansky Parusky Japan Korea
Hlavní stránka | Mapa stránek | Kontakt

Hotel PARKÁN ***

Doprava

Beroun vždy ležel na významném dopravním tahu z Prahy přes Plzeň do Bavorska. Nejdůležitějším silničním tahem je bezesporu dálnice D5 Praha-Plzeň-Rozvadov, která sice v roce 1985 odvedla z centra města tranzitní dopravu, ale také zároveň velmi necitlivě zpřetrhala vazby skoro v centru města a vytvořila jenom svou existencí plno odpudivých zákoutí. Silnice II.třídy jsou ve městě zastoupeny silnicemi č.116 Lány - Beroun - Řevnice - Mníšek pod Brdy - Nový Knín a č. 118 Doksany - Slaný - Kladno - Beroun - Zdice - Příbram - Petrovice (okres Příbram).

V Berouně se nachází rychlíková železniční stanice na hlavní železniční trati č. 170 - Praha - Beroun - Plzeň - Cheb. Na ní navazují 2 lokálky: č. 173 (Praha - Rudná - Beroun) a č.174 (Beroun - Rakovník). Berounské nádraží je oproti tratím poměrně nové. Dnešní „moderní“ nádražní budova byla dokončena v roce 1972.

Důležitým centrem městské, příměstské i linkové dopravy je berounské autobusové nádraží, situované na břehu řeky Berounky, v blízkosti centra města. Cesta na Husovo náměstí přes pěší lávku trvá jen několik minut. Mezi nejfrekventovanější autobusové spoje patří linky Beroun – Praha a zpět.   Z Berouna k pražským stanicím metra Zličín a Nové Butovice a naopak dojedou autobusy za necelých třicet minut, ve špičce přitom jezdí i několikrát za hodinu.

Pro cestování po městě a jeho okolí je pak vhodné využít systému městské hromadné dopravy (MHD), který má město Beroun společný se sousedním Královým Dvorem. Jednotlivé jízdné je možné platit v hotovosti nebo čipovou kartou. Provoz červenobílých městských autobusů zajišťuje největší dopravce na Berounsku – společnost PROBO TRANS BEROUN, s. r. o., která také provozuje informační kancelář v ulici Plzeňská, v areálu společnosti Dynaspol. Zde získají cestující veškeré informace o autobusové dopravě a aktuálních jízdních řádech, mohou si také zakoupit jízdenky s místenkou na autobusové spoje po celém Česku či dobít čipové karty.

Doprava

- náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled - - náhled -